Поради учням і батькам

Поради учням та батькам

15 практичних порад щодо вивчення англійської мови

        

   Англійська мова міцно увійшла до нашого життя, тому охочих її вивчити стає все більше й більше. Зараз знання англійської мови необхідне кожному, хто хоче домогтись успіху в житті. Але багато хто після марно витраченого часу опускає руки й відкладає її вивчення до кращих часів. Чому? Насправді, вивчення іноземної мови - це ціле мистецтво! Так-так, мистецтво. А ви все ще вчите слова зі словників? Пора ламати стереотипи. Під час навчання ви можете проявляти всю вашу фантазію та кмітливість, щоб вам було не нудно вивчати англійську мову. Забудьте нудні підручники та довідники. Прийшов час учити мову так, як ви цього хочете!

    Для максимально ефективного вивчення англійської мови необхідно пройти навчання в комплексі, із кваліфікованими викладачами, наприклад, на курсах англійської. Якщо ж ви намагаєтесь вивчити англійську самостійно, надихніть себе за допомогою порад щодо вивчення англійської мови.


  1. Для початку вам слід зробити колаж на стіні за допомогою англійських слів, пов'язаних з культурою країни, мову якої ви хочете вивчити. Наприклад, вивчаючи англійську, ви можете повісити на стіну зображення прапора Великої Британії. Це важке завдання. Почніть викладати прапор з тих слів, які вже вивчили, й поступово додавайте нові.
  2. Скористайтесь Інтернетом. Зараз у мережі дуже багато сайтів з вивчення англійської мови. Уроки в мережі, як правило, відрізняються від уроків на курсах англійської мови, що, безсумнівно, дасть свої результати.
  3. Поставте собі мету. Визначте, для чого вам потрібна мова. Можливо, ви скоро відвідаєте англомовну країну або вам запропонували роботу, для якої необхідне знання іноземної мови. Нехай ця мета стане для вас додатковою мотивацією. Поділить основне завдання на кілька маленьких для їх швидкого вивчення.
  4. Спробуйте оточити себе іноземною мовою. Для початку поміняйте мову меню телефону з української на англійську. А потім спробуйте писати друзям смс англійською, читати новини, слухати музику тощо.
  5. Любите спілкуватись? Тоді заведіть друга для листування. Щоденні листи англійською будуть покращувати вашу мову й комунікативні навички. До речі, можна вивчити корпоративну англійську в Oxford School і спробувати себе в діловому листуванні.
  6. Якщо ваша англійська ще недостатньо хороша, щоби спілкуватися з іноземцем, то долучіть до цього свого старого друга. Йому теж не завадить покращити англійську. Тим більше, дуже весело йти по вулиці та базікати, як іноземці.
  7. Якщо ви все ж соромитесь, хоча й даремно, спробуйте думати англійською. Спочатку буде складно, але потім ви звикнете й навіть втягнетесь.
  8. Перегляд фільмів – дуже приємне заняття. То ж чому б не поєднати приємне з корисним? Дивіться фільми англійською! Якщо важко, включайте субтитри.
  9. Не варто забувати і книги. У вас є унікальна можливість познайомитися з шедеврами світової літератури оригінальною мовою. Але це більше підходить для середнього та просунутого рівня володіння мовою, для початкового рівня існують адаптовані книги.
  10. Чи ведете ви особистий щоденник? Якщо ні, то тепер вам варто його завести. Так, і писати вам доведеться англійською. Почніть із 2-3 речень, а потім можна й цілі твори писати.
  11. Напевно, у вас є свої кумири. Прочитайте їх біографії, подивіться інтерв'ю з ними. І про них більше дізнаєтесь, і англійську потренуєте.
  12. Співайте пісні! Шукайте тексти своїх улюблених пісень, їх переклади й підспівуйте.
  13. Головне - регулярність. Кожного дня робіть кроки до свого успіху в розумінні англійської мови.
  14. Атакуйте англійську мову з усіх боків: слухайте аудіо, дивіться відео, розмовляйте та пишіть.
  15. Розслабтесь. Не турбуйтеся про те, що ви щось не розумієте, не можете сказати. Дуже важливо завжди залишатись у доброму гуморі. Будьте позитивними!


Міфи та правда про вивчення англійської мови



  Поради щодо вивчення англійської мови найчастіше приходять від тих людей, котрі ще не вивчили, а не тих, які успішно опанували всі мовні навики.

  • Різноманітними порадами, зазвичай,  переповнені блоги, інтернет-форуми,Facebook, YouTube.
  • Остерігайтеся порад тих, хто вам гарантує, що він вивчив англійську мову за 1-2 місяці;
  •  Бережіться тих, хто стверджує, що опанував її, просто слухаючи музику або переглядаючи фільми.
  •  Утікайте від того, хто просто хоче продати Вам диво книгу, CD чи програмку, завдяки якій ви один раз і назавжди вивчите  будь - яку іноземну мову, ще й з довічною письмовою гарантією.

Ті, хто вивчали англійську мову дійсно серйозно, дуже рідко беруть участь в он-лайн дискусіях чи переписуються в чатах.

1. Найшвидшим способом вивчити англійську мову є виїзд за кордон.
Міф.  Виїзд за кордон,  не є 100% гарантією успіху швидкого вивчення  іноземної мови. Курси в коледжах та приватних школах є дуже дорогими і не завжди ефективними. Навіть, якщо Вам дуже пощастить і у Вас з’явиться змога проживати в англомовній родині, то Ви у кращому випадку вивчите лише найбільш вживані фрази повсякденного життя.  Якщо ж Ви вирішили під час літніх канікул пов’язати корисне з приємним, тобто, опанувати мову  та підзаробити, виконуючи сезонні роботи, то не вагайтесь, але намагайтесь знайти роботу, де працює менше ваших співвітчизників. Якщо б виїзд за кордон гарантував швидке вивчення англійської мови, то не було б жодного іноземця з низьким рівнем англійської мови, який протягом багатьох років проживає в Англії , Канаді, Австралії чи в Америці. Вивчити англійську мову і вирушити в Англію чи будь-яку іншу англомовну країну - це чудовий досвід, який гарантує  прекрасний результат.
                    
2. Найлегшим та найефективнішим способом вивчення англійської мови є :  слухання музики, прослуховування аудіо книг, перегляд фільмів та передач мовою оригіналу, читання книг, газет, журналів.
Міф. Музика, телебачення, газети, фільми, -  це додаткові складові, які є дуже корисними для вивчення англійської мови. Додаткове не означає головне!!!!. Жодні додаткові матеріали, які надзвичайно корисні для відпрацювання матеріалу не можуть замінити самого навчання !!!!
Бандурист не навчиться грати слухаючи інших бандуристів, хоча слухання інших допомагає йому удосконалюватися. Щоб навчитись грати на бандурі, необхідно  регулярно практикувати. Спортсмен не покращує свою продуктивність спостерігаючи за іншими спортсменами, а досягає результатів, лише своєю працею. Те ж саме стосується вивчення іноземної мови.

3.Найкращий спосіб збагатити свій словниковий запас - завжди тримати під рукою словник і запам'ятовувати списки слів.
Міф. Словник являє собою інструмент, який використовується для пояснення слова, але не для вивчення мови. Постійне вишукування слів у словниках є не завжди  розумною тратою часу. Слова необхідно вивчати, використовуючи їх постійно (у повсякденному житті, на відпочинку, під час роботи), а не записуючи їх у список, щоб колись запам'ятати.  Для студентів початкових рівнів, раджу  придбати кишеньковий словничок (з перекладом на рідну  мову та з рідної на іноземну), яким можна  скористатись під час занять з носієм мови. Адже, щоб висловити свою думку або просто порозумітись з іноземцями володіючи невеликим запасом слів дуже важко, тому єдиним рятівником у вас буде саме словник.

4.Найкращий спосіб вивчати англійську мову це - знайти носія мови , який пропонує приватні уроки.

Міф. Далеко не кожен з нас зміг би викладати українську мову іноземцям, не маючи професійних навичок викладання . На превеликий жаль, у більшості випадків, носії мови  в Україні  не мають філологічної чи педагогічної освіти. Єдиною перевагою таких вчителів є, те що вони розмовляють своєю рідною мовою, без жодного характерного не носію мови акценту, мають багатий словниковий запас, включаючи сленг, добре оперують термінологіями. Заняття з носіями мови є дуже корисними для студентів , особливо якщо вони доповнюють  основне навчання.
Адже, зрозуміти носія не знаючи жодного іноземного слова, будови речення та елементарної граматики практично не можливо.  Але практикувати щойно вивчені слова та граматичні конструкції, є прекрасною можливістю, яка прирівнюється до попадання в мовне середовище.

5. Щоб  добре вивчити англійську мову , її необхідно вивчати змалечку.
Міф. Немає ніяких обмежень за віком, статтю, освітою, національністю або соціальним статусом для вивчення англійської мови. Будь-яка людина може вивчити іноземну мову. Єдиною умовою успіху є велике бажання опанувати мову та важка праця над мовними навичками. У вивченні іноземної мови дитяча пам’ять дорівнює дорослій мотивації. (Чим менша дитина, тим краща у неї пам’ять та слабша мотивація, з дорослими все навпаки).

6.Існують люди нездатні вивчити іноземну мову.
Міф. Так у більшості випадків кажуть студенти без конкретної мотивації. Чи можна навчити людину професійно грати на фортепіано, якщо вона не хоче вивчити 7 нот і не планує застосовувати свої навички на практиці. Те ж саме стосується вивчення іноземної мови.  Якщо людина починає вивчати іноземну мову і наперед каже , що граматика зовсім не потрібна для того, щоб порозумітись з іноземцями, а вчити слова нецікаво , бо можна порозумітись і на мові жестів. З цього випливає, що немає нездібних студентів, є не мотивовані.

 7.Індивідуальні заняття з репетитором кращі за групові.
 Міф.  Скільки людей, стільки ж думок. Існує велика різниця між індивідуальними заняттями та заняттями в групі. У кожному з цих видів є свої переваги та недоліки. Робота в групі робить навчання більш цікавим, тому що на групових заняттях велика увага приділяється Pair-work (робота у парах) and Group-work(робота у групах). Також великим плюсом є те, що спілкування в групах відбувається між однаковими за рівнем знань студентами, де можна завжди помітити помилки одногрупників, (і, як-то кажуть, вчитись не на власних, а на чужих помилках)  Відповідно, якщо студенту на занятті цікаво та весело, то і мотивація вивчати мову буде більшою. Що ж до індивідуальних занять, то їх перевагою є індивідуальний підхід до студента, опрацьовування необхідного саме студенту матеріалу та вибір часу та періодичності занять. Готуватись до специфічних іспитів раджу приватно, вивчати мову для подальшого використовування в соціумі в групах)

8. Можна вивчити мову не виконуючи домашніх завдань.
 Міф. Звичайно, систематичне виконування домашнього завдання є  не найвеселішою частиною вивчення мови, але ця частина є максимально дієвою для повноцінного закріплення щойно вивченого матеріалу. Якщо студент систематично виконує домашнє завдання, результат опанування мови буде втричі швидшим та довготривалішим, ніж у іншого студента (того, який ніколи не виконує домашнього).

9.Можна вивчити мову один раз і назавжди.
Міф. Вивчення мови , так як і гра на музичному інструменті, спорт потребує постійної практики. Звичайно, якщо мову ви вивчаєте системно, ці знання  при відсутності практики не пропадуть раптово, а просто перейдуть з активної в пасивну пам’ять. Якщо ж,  навчалися мові лише 1 місяць та  вивчили  алфавіт, знаєте відповідь  лише на запитання What's your name? і  Where are you from?  то ці фрази ви пам’ятатимете довго, але хіба ж це вивчення мови?

Навчання англійської мови - це цікаво!

6 ефективних прийомів вивчення англійських слів

Прийом емоційного підтексту 
Кожне слово викликає у нас певні емоції, яскравий асоціативний ряд. Хочете запам'ятати англійське слово не на п'ять хвилин, а назавжди – пов'яжіть його з якимось важливим для вас предметом поняттям, спогадом. Які емоції виникають у вас, коли ви чуєте слово «honey» (мед)? Добре, якщо з цим словом ви пов'яжете образ когось близького, адже звертання «honey», як правило, допустиме на адресу подруги або друга, рідної людини. Ні для кого не секрет, що найкраще ми запам'ятовуємо інформацію, яку отримуємо в контексті емоційного навантаження. Отримавши знання в стресовій ситуації, ми не так просто забуваємо їх. Тому – будьте емоційними, виходьте із зони комфорту, змушуйте себе вчити нові слова в стресових ситуаціях. Тут допоможуть розмовні клуби, публічні виступи і все, що може викликати у вас вир емоцій. Наприклад, веселе відео.
 Прийом додавання слова в активний словник 
Цей прийом використовують маленькі діти, вивчаючи рідну мову. Почувши нове слово, вони починають вимовляти його в контексті, пов'язуючи із уже відомими словами. Наприклад, при вивченні кольорів, дитина, дізнавшись, що існує рожевий колір, починає повторювати його знову і знову (рожева квітка, рожевий слон, рожева сорочка). Батьки також можуть допомагати їй запам'ятати слово, періодично звертаючи увагу на різні предмети і підкреслюючи, що вони – теж рожеві. Діти помічають слово в різних ситуаціях, а частота повторення переносить слово з пасивного запасу в активний. З малюків варто брати приклад! 
Прийом несвідомого навчання 
Завдяки цьому прийому ви збільшуєте пасивний словник мови. Дивіться фільми англійською, читайте англомовну літературу, слухайте музику, радіо – все це створює навколо вас мовне середовище. Ви несвідомо запам'ятовуєте багато слів завдяки тому, що вони подаються в контексті. І наступного разу в іншій ситуації ви впізнаєте більшість з цих слів. Нехай поки вони будуть тільки в пасивному словниковому запасі, але рано чи пізно, завдяки частоті використання в мові, ви зможете перенести ці слова в активний запас. 
Прийом вивчення груп слів 
Коли ми говоримо про словник, що ви уявляєте? Вірно – перелік слів за алфавітом. Саме тому більшість людей роблять одну з головних помилок при вивченні слів англійської мови, починаючи зазубрювати їх в алфавітному порядку. Але збагачувати свій словник не обов'язково поступово від A до Z. Створити асоціативний ланцюг в такому випадку – дуже складно, хоч якось пов'язати між собою слова – майже неможливо. Саме тому більшість слів, вивчених таким чином, просто забуваються. Набагато простіше вчити слова, підбираючи їх за темами: про похід в кіно, піцу, хобі. А якщо ви підкріпите вивчення групи слів емоційним підтекстом – успіх вам гарантований. 
Прийом фразового вивчення мови 
Мало просто знати слова, потрібно вміти використовувати їх у повсякденному житті. В англійській мові дуже багато шаблонних розмовних фраз, знання яких в кілька разів спростить вам процес комунікації. Доведіть до автоматизму використання деяких фраз – цим ви зможете в кілька разів збільшити свій потенціал як активного учасника спілкування англійською мовою. 

7 Ways to Hear English Everywhere
Two simple definitions
  • to hear: to receive sound with the ears
  • to listen: to try to hear
You are very good at languages. That's obvious, because you already speak one language very well - your own! And if you can learn and speak one language well, then you can certainly learn and speak one or more other languages.
But did you ever ask yourself: "How did I learn my own language?" In fact, you never really "learned" it at all - you just started speaking it. One day, when you were about two or three years old, you started speaking your language. A few words at first, not full sentences. But you spoke. And very soon you made progress without even thinking about it. It was like magic!
But it wasn't magic. It was the result of hearing. For two to three years before you spoke, you heard people speaking your language all day, and maybe all night. You heard people speaking your language. Maybe you listened to people, but more importantly you heard them. Then, as if by magic, you started to speak. All that hearing was necessary for you to start speaking. For two to three years words went IN to your head. Then words came OUT of your head! That is why hearing (and listening to) English as much as possible is so important to you now. The more English you put in, the more you'll get out!
So how can you hear a lot of English when you're not in an English-speaking country or family? Fortunately, there are many ways of hearing English in almost all countries of the world.
1. Listen to English Radio
You can receive English-language radio in most countries. Two international networks are the BBC World Service (from the UK) and Voice of Americafrom (USA). Both of them have special programmes for learners of English. You can find information about times and frequencies for your country on their websites.
2. Watch English Television
TV is an excellent resource for hearing and listening to English. The pictures help you understand what is being said. If you don't have access to English-language TV, you may be able towatch TV on Internet.
3. Watch/Listen to English by Internet
It is now a lot easier to hear English by Internet. If you're reading this at your computer or mobile device, you can probably listen to some English-language radio news right now, without even moving! And of course you can find endless videos in English on YouTube and similar websites (although the English is not always easy to follow).
4. Listen to Songs in English
Songs in English are everywhere, even on foreign-language radio and TV stations. Listen to them often. Buy some MP3s or CDs, or make recordings, and try to write the words for an entire song. But choose one that is not too difficult. That means it should be reasonably slow, and with real words sung clearly. Some pop songs are very unclear and are difficult even for native English-speakers to understand fully!
5. Go to Cinemas with English-language Movies
Outside the English-speaking world, many large cities have cinemas that show films in English, usually with sub-titles. Make it a habit to go to these films. If you need to read the sub-titles, at least you'll be hearing English even if you don't understand it.
6. Use Video for English Listening Practice
You can use video to watch films from Internet or that you buy or borrow. If there are subtitles, you can cover them with paper (which you can remove if you really don't understand after listening several times). And sometimes you can use video to record programmes from television and then watch them several times to improve your understanding.
7. Get English-speaking Friends
Try to make friends with English-speaking people so that you can practise your English through conversation. Of course, this will improve your speaking as well as your listening. And if you don't have a lot of time to go out and meet people, at least you can chat a little by telephone.

Finally, don't worry if you don't understand everything you hear.Hearing comes first! Understanding comes next!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Підготовка до ЗНО

Відео для перегляду. https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=ZSdJEgrM2XM&feature=emb_logo